Nie len s vodou, ale aj vo vode sa dá hrať. Decká majú síce radi len tak sa čváchať vo vode, skákať a jašiť sa. Ale nič nám nebráni tomu, aby sme sa s nimi zahrali. Vždy sa totiž nájde dieťa, ktoré úplne nezapadá do kolektívu, je hanblivé, nemá toľko odvahy sa pridať. Dobrý vodca tímu, tábora, či pedagóg toto však vidí a hry nám pomáhajú k tomu, aby sme z detí urobili tú správnu partu. Tam kde platí jeden za všetkých a všetci za jedného.
Teraz sa hrabem v starých, veľmi starých knihách o hrách a zbierkach, všetky čo som po antikvariátoch vyhrabala. Tak vám ponúkam tie, ktoré ma zaujali. Ak budete chcieť viac, pozri na konci použitá literatúra.
Boj vo vode (striekanie)
Časť vodnej plochy – bazéna, či rybníka sa ohraničí vlajočkami, či iným spôsobom na hraciu plochu – nie veľkú ani malú. Decká rozdelíme do dvoch skupín a každú skupinu postavíme oproti sebe do stredu hracej plochy. Úlohou skupín je striekaním a čváchaním, vytlačiť súperov za vyznačené méty von z vodného ihriska.
Jazdci
Hrá sa vo vodnej ploche kde deti dočiahnu nohami na zem a voda im je cca po pupok, max po prsia. Jeden je jazdec, druhý je kôň. Jazdec si sadne koňovi na plecia. Takto postavíme oproti sebe dve dvojice. Ich úlohou je zhodiť protivníka do vody.
Naháňačka
Už ste ju skúšali vo vode? Super i ako kondičný tréning.
Pštrosia naháňačka
Klasická naháňačka. Naháňaný sa ale môže zachrániť pred naháňajúcim tým, že sa schová pod vodu ako pštros.
Preťahovanie lanom
Aj to sa dá a je to celkom sranda.
Ďalších 15 hier nájdete po rozkliknutí. Parádnu zábavu vám prajem.
Použitá literatúra:
- Pohybové hry, Dalibor Zdeněk, 1965, Šport, vydavateľstvo SV ČSTV, Bratislava
- Hry a zábavy, 1952, Naše vojsko, Praha
- Encyklopedie her, Miloš Zapletal, 1973, Olympia Praha
Ľutujem, ešte nie si členom a preto tento prémiový obsah nemáš k dispozícii.
Ak sa chceš hrať na našom pieskovisku, pridaj sa k nám a staň sa členom.